Round 1Round 2Round 3Round 4Round 5Round 6
[#1] Sander Kaasjager (fnatic.Vo0)
 
(1-0;1-0) [#1] Sander Kaasjager (fnatic.Vo0)
  
[#64]  
 TBD
[#33] Iisaki Ahonen (FC-Gaming Beam)  
   
(13-21;9-31) [#32] Karl-erik Danielsson (riZe`tybal 
  
[#32] Karl-erik Danielsson (riZe`tybal 
 TBD
[#17] christian Dotzki (check6\\deatz)  
   
(28-14;15-49;21-23) [#48]   
    
[#48]    
(7-36;22-8;5-29) [#49]  
[#49]   
   
(7-36;22-8;5-29) [#16] Dennis Heimbert (riZe`snapcase) 
  
[#16] Dennis Heimbert (riZe`snapcase) 
 TBD
[#9] Andrew Ryder (fnatic.gellehsak)  
   
(32-1;29-1) [#9] Andrew Ryder (fnatic.gellehsak)  
    
[#56]    
 TBD  
[#41] Pawel Jablonski    
     
(12-24; 18-31) [#24] Johan Hessedahl (EYE-sakh)   
    
[#24] Johan Hessedahl (EYE-sakh)   
 TBD 
[#25] Deniz Kalkmann (d.reptile)  
   
(31-9;26-9) [#25] Deniz Kalkmann (d.reptile)  
    
[#40] Aaron Foster (4K^Razorb)   
 TBD 
[#57]   
   
(0-87;0-53) [#8] Nicola Geretti (ForresT) 
  
[#8] Nicola Geretti (ForresT) 
 TBD
[#5] Alessandro Avallone (stermy)  
   
(21-5;12-6) [#5] Alessandro Avallone (stermy)  
    
[#60]    
 TBD  
[#37] Thore Engdal (it-colzjeK)    
     
(32-8;16-0) [#37] Thore Engdal (it-colzjeK)   
    
[#28] Corbin Crnkovic (check6\\cbnz)   
 TBD  
[#21] Tobias Grieser (SK|neok)    
     
(7-25;9-29) [#44] Tony Jonsson    
      
[#44] Tony Jonsson     
 TBD   
[#53]     
     
(11-23;11-29) [#12] Mark Larsen (wombat)   
    
[#12] Mark Larsen (wombat)   
 TBD 
[#13] Fredrik Edes.ter (riZe`Aim)  
   
(2-1) [#13] Fredrik Edes.ter (riZe`Aim)  
    
[#52]    
 TBD  
[#45]     
     
(12-9;29-7) [#45]    
    
[#20] Riccardo Zanocchio (Vicious)   
 TBD 
[#29] Carlos Cid (dj)  
   
(1-2) [#36] Henri Ignatius (mNc)  
    
[#36] Henri Ignatius (mNc)   
 TBD 
[#61]   
   
(4-46;3-58) [#4] Stephan Lammert (SK|SteLam) 
  
[#4] Stephan Lammert (SK|SteLam) Bracket Winner
 TBD
[#3] Johnathan Wendel (fatal1ty) 
  
(48-2;42-6) [#3] Johnathan Wendel (fatal1ty) 
   
[#62]   
 TBD 
[#35] Anton Botvalde (DP)   
    
(16-10;8-18;14-4) [#35] Anton Botvalde (DP)  
   
[#30] James Potts (sypher|acelethal)  
 TBD 
[#19] Stefan Timmermans (serious|maddo   
    
(16-18;21-10;26-16) [#19] Stefan Timmermans (serious|maddo   
     
[#46]     
 TBD  
[#51]    
    
(6-26;10-40) [#14] Vincenzo Daurelio (Booms)  
   
[#14] Vincenzo Daurelio (Booms)  
 TBD 
[#11] David Treacy (4K^Zaccubus)   
    
(54-0;55-2) [#11] David Treacy (4K^Zaccubus)   
     
[#54]     
 TBD   
[#43] Jouni Huuskonen (drk)     
      
(19-14;22-7) [#43] Jouni Huuskonen (drk)    
     
[#22] Teppei Terabe (SIGUMA)    
 TBD  
[#27] Fredrik H.kansson (team9|tRONic)   
    
(27-9;19-10) [#27] Fredrik H.kansson (team9|tRONic)   
     
[#38] Henrik Dahl (InsG|Jagad)    
 TBD  
[#59]    
    
(2-15;9-17) [#6] Alexey Nesterov (check6\\\\lexer  
   
[#6] Alexey Nesterov (check6\\\\lexer  
 TBD
[#7] Sean Price (Team3D.daler) 
  
(27-6;15-7) [#7] Sean Price (Team3D.daler) 
   
[#58]   
 TBD 
[#39] Kenneth Ros (zhaho)   
    
(13-37;9-40) [#26] Christian Lains (CLains)  
   
[#26] Christian Lains (CLains)  
 TBD 
[#23] Antti Tolvanen (FC-Gaming Rat)   
    
(12-19;18-17;14-15) [#42] Roberth Wiik (F.A.)   
     
[#42] Roberth Wiik (F.A.)    
 TBD  
[#55]    
    
(0-18;13-39) [#10] Alex Ingarv (fnatic.Ztrider)  
   
[#10] Alex Ingarv (fnatic.Ztrider)  
 TBD
[#15] Viktor Liljeblad (d.worre) 
  
(16-14;27-24) [#15] Viktor Liljeblad (d.worre) 
   
[#50]   
 TBD 
[#47]    
    
(8-17;25-9;1-2) [#18] Niels Van Tilborg (serious|zhran  
   
[#18] Niels Van Tilborg (serious|zhran  
 TBD
[#31] Joakim Malmquist (Radical) 
  
(25-9;24-7) [#31] Joakim Malmquist (Radical) 
   
[#34] Remco Rijskamp (Xhep)  
 TBD
[#63]  
  
(1-20;1-86) [#2] Benjamin Bohrmann (SK|zyz)
 
[#2] Benjamin Bohrmann (SK|zyz)